Pláž Ngapali

Klid a krása lidských duší

Ngapali – pláže dlouhé několik kilometrů, omývané vodami Andamanského moře. Jméno dostala Ngapali po zpupném Italovi, který vzpomíná na svůj domov v Neapoli. Hotely i turisté přibývají, ceny se zvedají, každoročně geometrickou řadou. Modernizuje se také letiště v Ngapali. Pro surfování je vhodná doba od května do října. Pro milovníky golfu je zde golfové hřiště, cca 5 km od Ngapali. Za potápěním a šnorchlováním si musíte popojet na nedaleký Perlový ostrov.

Do Ngapali se létá především letadlem. Přiletíte do města Tandwe, odtud pak taxíkem jedete nějakých 5 km a jste na plážích v Ngapali.
Úžasné na tom všem je, že když se brouzdáte a procházíte po pláži, neruší vás velké komplexy hotelů, vše působí příjemně a klidně.

Dlouhé procházky po mořském pobřeží si můžete zpříjemnit ochutnávkou různého ovoce, které nad hlavami roznášejí barmské ženy, určitě vyzkoušejte masáž, nebo jenom užívejte slunečních paprsků, mořských vln a klidu, který zde zatím vládne. Zapadající slunce je pak určitě příjemné strávit v nějaké ze zdejších hospůdek. K jídlu zde dostanete většinou nějakou rybu. Za pár dolarů se vám dostane opravdových delikates, ať už to bude barracuda, nějaký ten krab, lobster nebo báječně upravená barmská zelenina.

Ideálním obdobím pro návštěvu Myanmaru je část roku od podzimu do pozdního jara. V průběhu našeho léta totiž nad územím Myanmaru vane teplý jihovýchodní monzun, který s sebou zároveň přináší obrovské množství srážek. Od června do září je tedy v Myanmaru jako v parní lázni. Období od října do brzkého jara je potom ideální na poznávání, teploty jsou pro tuto činnost celkem příznivé, protože nejsou tak vysoké. Od února do dubna potom nastává to absolutně nejsušší období roku s vysokými teplotami.
Aktuální počasí Ngapali